• Çalışma Saatleri: Pzt - Cum 9.00 - 18.00

Hakkımızda

Hakkımızda

Uzman Doktorlar

Branş alanında uzman, tecrübeli ve sertifikalı doktor ekibi.

Göz Sağlığı Kliniği

Kıbrıs Türk toplumunda ilk göz sağlığı branş kliniği.

Modern Ekipman

Göz sağlığı için kullanılan modern ekipmanlarla tedavi ve tetkik.

Göz Kliniği

Vitre Tıp Merkezi Ltd.

Vitre Tıp Merkezi, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde  özel sağlık hizmetleri sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir.  Vitre Göz Sağlık Merkezi ve Pet Kingdom Hospital markaları altında faaliyetlerini sürdürmektedir. 30 Ekim 2021 itibarıyla, Lekoşa ve Girne bölgelerinde toplam 6 çalışanı ve 3 uzman doktoru ile hizmet vermektedir.

19 branşta 240 farklı tedavi

Göz alanında tüm tedavileri alanında yüksek vaka deneyimine sahip medikal kadro eşliğinde son teknolojiye sahip tetkik ve tedavi cihazları ile yapılıyor.

5000

Kişiden Fazla
Tedavi

Kıbrıs’ın kuzey kesiminde daha önce hiç gerçekleşmemiş birçok cerrahi operasyon kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Vitre Tıp Merkezi, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği yasası kapsamında, yurtdışından konsültan  profesör hekimler ile ortak çalışılmaktadır. Bu kapsamda adada, riskli vakalar, az rastlanan vakalar  ve  uçağa binmesi sakıncalı vakaların tedavi ve cerrahileri de klinikte  yapılmaktadır. Bu kapsamda halihazırda  Kıbrıs’ın kuzey kesiminde daha önce hiç gerçekleşmemiş birçok cerrahi operasyon kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılmıştır. Avrupa Birliği projesi kapsamında alınan ameliyat mikroskobu ve son teknoloji vitrektomi / fako cihazı ile, üst düzey göz ameliyatları da yapılabilmektedir. Yine ülkemizde yapılmayan  Kornea Nakli (Göz Nakli) için de gerekli ekipmanların kurulumunun ardından, bu operasyonu ilk kez kliniğimizde gerçekleştirmesi planlanmaktadır.

Modern Ekipman 90%
Kliniklerimiz 85%
Dış Kaynaklarımız 80%

Faaliyet Konumuz

Grubumuz sağlık sektörü içinde uzmanlaşmış olduğu göz dalının katarakt, retina, glokom, kornea, şaşılık, retraktif kusurlar ve oküloplasti başta olmak üzere, göz hastalıklarının tüm branşlarında, 19 ana dalda 240 farklı tedavi yöntemi ile hastalarına 7 gün 24 saat göz sağlığı hizmetleri vermektir.

Misyonumuz

Toplumun her kesimine en yüksek standartlarda göz sağlığı hizmeti sunmak üzere dünyada kabul görmüş son teknoloji ve güncel teşhis ve tedavi yöntemlerini branşında yetkin ve uzman kadromuzla yurt içi kliniklerimizde uygulamaktır.

Vizyonumuz

Vitre Tıp Merkezi olarak, Kıbrıs’ın kuzey kesiminde referans gösterilen, yurt içinde en çok tercih edilen özel sağlık kuruluşu olmak. Vizyonumuza; 1. Hastalarımızı her zaman ilk planda tutarak, 2. Ölçülebilir ve yüksek kaliteli klinik sonuçlar elde ederek, 3. İnsan, altyapı ve teknolojiye sürekli yatırım yaparak, 4. Ülkemizde ve yurt dışında, kalite standartlarımızı daima yükselterek; göz sağlığı alanında uzmanlığımızı  memnuniyet ve başarı odaklı olma özelliğimizi korumak, marka bilinirliğimizi arttırmak ve yapacağımız bilimsel çalışma-araştırmalar ile  itibar ve referans merkezi olmak, alanımızda liderliği yakalamak olarak belirlenmiştir.